KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15285204
nr 1528 5204
Stig Aspelin
(1911-1990), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1970. Olja på duk, Fiskeläge, 100x130 cm, yttermått inklusive ram: 120x150 cm
Stig Aspelin, född 1911 i Helsingborg, död 1990, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 mars 2023
kl 18:04:44
19/3 14:29:17
Stig Aspelin
Läs mer om Stig Aspelin